ŞİMDİ OYNA

30.04.2024 Underwater Explosions at 120,000fps - The Slow Mo Guys


� � 
LIVE � �  � � 


30.04.2024

Merhaba oradaki! Ben Gav Ben Dan Biz Slomo çocuklarız. Ve bugün ağır çekim kamera kullanarak Evet. Su altı patlamalarını inceleyeceğiz . Bu küçük m1000 tipi patlayıcıyı kullanacağız ve onu daldırıp süzülerek merkeze konumlanacak Aslında yüzeye kadar yükselecek. Evet! Daha önce de denemiştik ama eski kamera ile Eski kamera yeterince hızlı değildi. Evet! Saniyede 2500 kare çekebilen bir kamerayla deniyorduk. Bugün, saniyede 28.000 kare alabilen kamera ile yapacağız. Bu, gerçekten ağır çekimle gören gözlerimize gerçekte olanı gösterecek ve hatta inatçı olsa bile Bunu sabırsızlıkla bekliyorum. Ben de dörtgözle bekliyorum. Ben bir çakmak alıyorum, tamam mı? Bunu evde falan denemeyin ha! Şimdi, patlayıcı küçük bir kitle oluşturacak.

Ben de oluşan bu kitleye odaklanacağım ve olup biteni gözleyeceğim. Başlangıçta muhtemelen odaklamada bir sorun olabilir ama umarım sonrasında odaklanıp görüntüyü netleştirebilecek. Hehe! Müthiş! Biraz fena! Güzel kokuyor? Hazır mı? Woah! Çok iyi! Ah! Ateş içeri gelirken dışarı taşar gibi oluyor. Tüm patlama yığınları gibi ateşin içine sıkışıyor. Çok iyi yaa! Tamam, şimdi aşırı karanlık bir şekilde çekeceğim Böylece, patlamada daha fazla ayrıntı görebileceksiniz. Bu ilki epeyce parlak olmuştu. Kinda! Ellerinle kapat. Amaan, daha önce de yapmıştım. Bundaki oldukça uzun bir fitil. Evet. şeyde kayboluyor.

Ellerin fitilin patlayıcıya ulaştığı yerde. Bu iyi. Şuna bak! Bu çok küçük bir an ama müthiş çok az bir zamanda da sona eriyor. Bu sadece basit bir patlayıcı. Küçük bir patlayıcı. Ah, dostum. Orada öyle bir sahne var ki sanki mantar bulutu gibi. Yani atom bombasına benzer bir bulut kümesi demek istedim. Şimdi 512 x 320 piksellik görüntüdeyiz. Aşırı derecede kötü. Um, standart çözünürlükten kötü, ama iyi yanı saniyede 420.000 kare yakalayabiliyor. yüksek hızda çekimde durmak zorunda kalabiliyor Haapşıı! İyi misin? Lanet olası! sadece yüksek hızda her şey o kadar karanlık ki üstelik lensi defalarca durduruyorum Bu benim kamerada gördüğüm şey.

Görmekte zorlanıyorsanız. kesinlikle hiçbir şey yok. bu nedenle gerçek çekimde bu bir deneme yanılma olacak. Patt! Wow! Çekip çekti mi bilmiyorum! Sadece ekranda yenileme hızı vardı. öyle kötüydü ki hiçbir şey görmedim. çekip çekmediğini hâlâ bilmiyorum. olay anı sadece yarım saniye ama bulmak için çabalayacağım. ayırdığın kısım bu mu? Vay! Yakaladık! Harika! Tam da kareye girmiş * Dramatik Müzik * * Ağırçekim Sualtı Patlama * Çok iyi yaa! Çok çok güzel Öyle görünüyor ki hiçbir zaman tüm patlamayı bütün detaylarıyla göremeyeceğiz. ama yalnızca en başını ve sonradan geriye kalan bazı şeyleri görebileceğiz.

Evet, bu nedenle farklı pozlamalarla çekim yaptık. Doğru bir pozlama için farklı farklı patlama sahneleri çektik Şimdi. Oldukça merak ettiğim patlama sırasında su yüzeyinde neler olabileceğini göreceğiz Birkaç santim aşağı konumlandıracağız ve normal çekim hızında kareye alacağız. Hangi normal kare hızı? Bu normal kare hızı değil. O hız bu kameradaki hız. Güzel çok hoş * Dramatik Müzik * * Ağır çekim Patlama * * Kare hızı değişimi * * Kare hızı değişimi * Pekala! Su tankı diğer videoda sağlam kalıyor. Bu şeyden kurtulunca elimize ne geçecek anlamıyorum. Bu etkileyici. Evet! Mürekkep yığınları kendi sınırlarını zorlayacak. Evet. Doğru, doğru, doğru.

Evet. Bu çılgınlıktı. O topakları izlemeyi seviyorum. içine çekip çekmeyeceğinden veya patlayıcının havada oluşturacağı reaksiyondan emin değilim. ama yeniden yaklaşacak ve orada ne varsa yeniden alevlenecek. Bu müthiş bir şey. Aynı zamanda ne kadar ilginç Çünkü fitil kendi oksijen kaynağını içinde barındırıyor. sualtı olsa bile endişe etmene gerek yok. Bu muhteşem. Uçuk kaçık kare hızları ayarlamayı seviyorum. İyi, umarım videodan keyif almışsınızdır, bunu büyüleyici buldum. Bizi Twitter'da takip edin çekinmeyin perde arkasında ikinci bir kanal var, ona da abone olabilirsiniz. ve bir sponsorumuz var. Ben de tişört adamıyım.

All Devices iOS Android Chromecast